ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10928423
*
nr 1092 8423
Spegel
höjd: 150 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2017
kl 20:28:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 12:23:48
1
150 kr
24/2 14:13:41
2
1.000 kr
25/2 13:40:41
3
300 kr
25/2 13:40:41
2
350 kr (Budbetjänt)
27/2 20:07:31
3
500 kr
27/2 20:07:31
2
600 kr (Budbetjänt)
27/2 20:22:03
4
700 kr
27/2 20:22:03
2
800 kr (Budbetjänt)
27/2 20:22:30
5
900 kr
27/2 20:22:30
2
1.000 kr (Budbetjänt)
27/2 20:23:06
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1092 8423
Spegel
höjd: 150 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 12:23:48 | 1 | 150 kr |
24/2 14:13:41 | 2 | 1.000 kr |
25/2 13:40:41 | 3 | 300 kr |
25/2 13:40:41 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
27/2 20:07:31 | 3 | 500 kr |
27/2 20:07:31 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
27/2 20:22:03 | 4 | 700 kr |
27/2 20:22:03 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
27/2 20:22:30 | 5 | 900 kr |
27/2 20:22:30 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
27/2 20:23:06 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02